11 listopada  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

ustanowione dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów.

Odzyskiwanie przez Polskę suwerenności spod pruskiej, austro-węgierskiej i rosyjskiej dominacji było procesem stopniowym. Pięć pokoleń walczyło w powstaniach, podtrzymywało ducha polskości, przeciwstawiało się germanizacji i rusyfikacji, aby w listopadzie 1918 roku Polacy mogli cieszyć się wolnością. Ojcami Niepodległej byli mężowie stanu: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos i Wojciech Korfanty, którzy wywodzili się z różnych środowisk politycznych, ale ich wspólnym celem było odbudowanie własnego, niepodległego i wolnego państwa.

Za symboliczną datę tego wydarzenia przyjmuje się 11 listopada, datę zakończenia I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne w 1918 roku.

Dziś w naszej szkole odbył się apel niepodległościowy ,w który klasa 3a LO przybliżyła Nam historię odzyskania niepodległości oraz usłyszeliśmy patriotyczne pieśni, 

uczniowie także odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego o 11.11 w ramach akcji ” Szkoła do Hymnu”, a potem udali się na lodowisko.