W dniu dzisiejszym uczniowie klas 2 i 3 Liceum Ogólnokształcącego o profilu medycznym byli w Kwidzynie , jako klasy patronackie Powiślańskiej Szkoły Wyższej  zapoznać się z bazą dydaktyczną.

Na początek odwiedziliśmy Zamek

Co do samej budowli i historii jej powstania. Warownia została ukończona w latach  1340-1350, natomiast w roku 1380 ukończono budowę gdaniska, czyli wieży sanitarno-obronnej usytuowanej na zewnątrz murów i połączonej z zamkiem za pomocą przejścia wspartego na arkadach.

Warto w tym miejscu nadmienić, że gdanisko zamku w Kwidzynie jest najdłuższym takim elementem architektonicznym w Europie i już z tego powodu warto zobaczyć to miejsce na własne oczy.

 

Następnie udaliśmy się na spotkanie z przedstawicielami Powiślańskiej Szkoły Wyższej, zapoznaliśmy się z bazą szkoły, bardzo dobrze wyposażone sale do zajęć praktycznych. Mieliśmy okazję zobaczyć sale pooperacyjne, pobieranie krwi, zasady udzielania pierwszej pomocy. Szkoła przygotowuje studentów na kierunkach min : RATOWNICTWO MEDYCZNE, POŁOŻNICTWO, KOSMETOLOGIA

 

.

Otrzymaliśmy zaproszenie do współpracy , więc kolejne wyjazdy przed nami.